Úvod Aktuality Chraňte vodoměry a přípojky před mrazy

Chraňte vodoměry a přípojky před mrazy

Chraňte vodoměry a přípojky před mrazy

1. říjen 2018

Nenechte se zaskočit ani v letošní zimě mrazy a zkontrolujte si, zda máte řádně chráněny vodovodní přípojky a vodoměry.

Tak apelují na majitele nemovitostí pracovníci Vodohospodářské společnosti Rokycany,s.r.o.

Jejich zkušenosti z uplynulých let totiž ukazují, že v tomto období nejčastěji zamrzají vodoměry v neobydlených či rekreačních objektech. Zaskočeni tak mohou být nejen majitelé rodinných a obytných domů, ale i zahrádkáři či rekreanti, kteří často nacházejí svůj vodoměr poškozený v době, kdy mrazy již odezněly.

"Neplaťte zbytečně za chladné počasí a mráz a zkontrolujte zateplení svých vodoměrů," apeluje na veřejnost mluvčí VOSROKU.
"Nepříjemné překvapení v podobě zamrzlého, prasklého či jinak poškozeného vodoměru vlivem počasí může zaskočit  v prvních mrazivých dnech letošního roku řadu zákazníků stejně jako v roce  loňském. 
Největším nepřítelem vodoměrů a potrubních systémů náhlé změny počasí a hlavně silný, déle trvající mráz.. Vzhledem k nadcházejícímu období  se dá předpokládat nárůst počtu poruch na potrubí, neboť v tomto období se mráz dostává postupně i do hloubek, kde je potrubí umístěno. Větší výskyt poruch vodohospodáři každý rok zaznamenávají zejména v době, kdy mrazy povolí. "Za ochranu vodoměru si však odpovídá každý sám a náklady na výměnu vodoměru či zprovoznění zamrzlé přípojky se mohou vyšplhat na několik tisíc korun,".

Rady odborníků:

- Pokud máte vodoměr umístěn venku, v šachtě, přesvědčte se, že je dobře uzavřena. Poklop šachty by měl být přikryt tepelnou izolací. K zateplení vodoměrů nejsou vhodné materiály, které vlhnou.
- Chránit se musí i vodoměr, který je uvnitř domu. V případě, že je vodoměr vystaven nižším teplotám, je důležité obalit jej izolačním materiálem. Stejně tak zateplete i potrubí.
- Chodbu obytného domu, sklep či jinou místnost, ve které je vodoměr umístěn, uzavřete a zajistěte tak, aby se tam nedostal chladný vzduch zvenčí.

 Aktuálně

Akce Kohoutková

Chcete mít možnost požádat o pitnou vodu z kohoutku ve své restauraci? Informujte majitele o akci Kohoutková.

Více informací na www.kohoutkova.cz

Faktura e-mailem

 

Dáváte přednost elektronické komunikaci před písemnou korespondencí?

My Vám nyní nabízíme zasílání faktur za odebrané služby emailem na Vámi zadanou emailovou adresu.

další informace 

 

Mapa výluk a havárií

aktuální informace a haváriích a výlukách na mapách

Mapa havárií

Kvalita pitné vody