Úvod Vše o vodě Proč pít vodu z vodovodu

Proč pít vodu z vodovodu

  • Ušetříte - 1 litr vody je zhruba 100 krát levnější než jeden litr balené vody, litr vody z kohoutku přijde v průměru na 6 haléřů.
  • Je zdravotně nezávadná - podléhá přísné kontrole kvality (ročně provede Vodohospodářská společnost Rokycany, s.r.o.,  více než 20 000 testů kvality vody, které se zaměřují na mnohem více parametrů než stanovuje vyhláška MZd. ČR), o kvalitě vody z vodovodu pro veřejnou potřebu má právo být každý spotřebitel informován, a to v úplném rozsahu parametrů daných platnou legislativou, podrobné výsledky rozborů jsou zveřejněny na webových stránkách, jsou k dispozici v zákaznickém centru.
  • Přispívá k vaší štíhlé postavě, je vhodná k pravidelnému pitnému režimu - má vyvážený obsah minerálů a nezatěžuje vaše ledviny.
  • Je vždy čerstvá u Vás doma – optimálně "uskladněná" v chladu a temnu ve vodovodním potrubí.
  • Šetříte přírodu – odpadá přeprava kamiony, potřeba skladování a likvidace neekologického odpadu, voda z kohoutku nepotřebuje prodejní místa, výroba balených vod je energeticky velmi náročná a přispívá ke zhoršení celosvětového klimatu, jedna litrová PET láhev s vodou způsobuje emisi 0,42 kg CO2 (veškeré náklady na výrobu lahví, vody, přepravu, skladování, prodej atd.) přeprava kamiony každý rok představuje 33 200 tun CO(ročně se na světě spotřebuje přes 155 mld. litrů balené vody).
  • Šetříte svá záda – nenosíte těžké balíky vody .  

             

Aktuálně

Akce Kohoutková

Chcete mít možnost požádat o pitnou vodu z kohoutku ve své restauraci? Informujte majitele o akci Kohoutková.

Více informací na www.kohoutkova.cz

Faktura e-mailem

 

Dáváte přednost elektronické komunikaci před písemnou korespondencí?

My Vám nyní nabízíme zasílání faktur za odebrané služby emailem na Vámi zadanou emailovou adresu.

další informace 

 

Mapa výluk a havárií

aktuální informace a haváriích a výlukách na mapách

Mapa havárií

Kvalita pitné vody